Apap Extra 10 tabletek powlekanych

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 3000942
  • Producent: US PHARMACIA SP. Z O.O.
  • Kod producenta: 5909991107123
  • Dostępność: Dostępny - duża ilość. Realizacja 24-48h
  • szt.
  • 7,99 zł

Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum) i 65 mg kofeiny (Coffeinum).

Wskazania

Bóle o różnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 lub 2 tabletki co 4 do 6 godz. (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby). Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca, stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią.  Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.